O masážach

Relaxom proti stresu a chorobám

Trápia Vás bolesti chrbta,máte stuhnuté svalstvo,šiju aj krk ? Chcete si oddýchnuť,zrelaxovať sa a načerpať nové fyzické aj psychické sily ? Príďte na masáž ! Masáže sú jedným z najúčinnejších prostriedkov relaxácie a celkového uvoľnenia.O ich blahodárnom vplyve na ľudské zdravie bol presvedčený už Hippokrates,otec medicíny....

Pravidelné masáže Vás zbavia stresu a vnútorného napätia,posilnia imunitu a zlepšia ohybnosť.Účinne pomáhajú zlepšiť zdravotný stav pri mnohých chronických ochoreniach.Treba však podotknúť,že súčasťou nášho života musí byť dostatočné množstvo pohybovej aktivity v akejkoľvek forme.Popri masáži Vám rada poskytnem ukážku jednoduchých cvikov na uvoľnenie krku,šije,ramien a celého chrbta,ktoré je vhodné cvičiť každodenne.Tiež Vám rada poradím pri výbere tej správnej masáže,aby sme dosiahli čo najlepší účinok na Váš konkrétny zdravotný problém.Je celý rad masážnych techník,z ktorých si stačí len vybrať....

Klasická masáž

Je to sústava vhodne zoradených masážnych hmatov,ktorú vykonáva masér na tele klienta s liečebným alebo preventívnym účinkom.Pri klasickej masáži máte na výber viacero druhov kvalitných prírodných olejov podľa Vášho vkusu.Masáž vyvoláva v tele miestnu,celkovú a vzdialenú reakciu.Ide o veľmi dôležité procesy,ktoré sa odohrávajú až na úrovni mozgovej kôry.

Terapeutická masáž

Je vhodne nakombinovaná liečebná procedúra na odstránenie bolestí a uvoľnenie chrbtového a krčného svalstva s využitím viacerých masážnych techník počas jednej terapie.Pri tejto masáži sa začína mäkkými uvoľňovacími technikami,potom následuje klasická masáž a na záver sa aplikuje bankovanie alebo prehrievanie horúcimi lávovými kameňmi.

Mäkké uvoľňovacie techniky

Je to najúčinnejšia metóda na odstránenie bolestí chrbtového svalstva v medzilopatkovej,bedrovej a krížovej oblasti.Je to masáž bez použitia oleja a súčasťou tejto techniky je aj uvoľňovanie krčného a šijového svalstva v sede.

Masáž lávovými kameňmi

Je to jedna z najpríjemnejších masážných techník.Masíruje sa nahriatymi lávovými kameňmi,ktoré sú dovezené zo sopečných oblastí Južnej Ameriky.Vynikajúco pôsobí na uvoľnenie a prehriatie stuhnutých svalov a kĺbov,stimuluje krvný a lymfatický obeh,pôsobí detoxikačne,relaxačne a veľmi upokojujúco na celý organizmus.

Bankovanie - vákuová masáž

Je to veľmi uznávaná alternatívna liečiteľská metóda,pri ktorej sa nahriatymi bankami podtlakom rozrušujú krvné kapiláry.Na týchto miestach dochádza ihneď k lepšiemu prietoku krvi,zvýši sa prívod kyslíka do ošetrovaných miest a telo okamžite zaháji samoliečebné procesy na regeneráciu týchto tkanív.Účinky bankovania sú citeľné aj niekoľko dní po masáži.

 

Medová detoxikačná masáž

 Táto masáž má najvýraznejšie detoxikačné účinky na organizmus.Pravý včelí med dokáže z tela " povyťahovať "veľké množstvo usadených škodlivín a únavových látok,ktoré sa v tele počas života hromadia.Zároveň med dodáva pokožke veľké množstvo vitamínov,minerálov a stopových prvkov a to v čistej prírodnej forme bez akejkoľvek syntetickej chémie.

Reflexná masáž chodidiel

Je to ďalšia veľmi účinná metóda pochádzajúca z tradičnej čínskej medicíny.Stimuláciou a masážou reflexných bodov a zón na chodidlách sa dajú veľmi pozitívne ovplyvňovať všetky orgány v ľudskom tele.Pred masážou chodidiel je vhodné absolvovať 10-minútový teplý kúpeľ chodidiel v masážnej vaničke.Pokožka chodidiel sa zmäkčí a nohy budú vnímavejšie na dotyky terapeuta,čím dosiahneme ešte lepší efekt tejto terapie.

Manuálna lymfodrenáž

Lymfodrenážna masáž je veľmi jemná,pomalá a príjemná technika zameraná na zlepšenie prúdenia lymfy-miazgy v lymfatickom systéme človeka.Táto masáž výrazne posilňuje imunitný systém,odstraňuje opuchy končatín,zlepšuje metabolizmus a odplavovanie únavových látok.Je vhodná aj pre športovcov na rýchlejšiu regeneráciu pred alebo po športovom výkone.

Anticelulitídna masáž

Je to špeciálna masáž stehien,bokov,sedacích svalov a brucha zameraná na zmiernenie prejavov celulitídy.Pre zvýšenie účinku sa po tejto masáži aplikuje prehrievací škoricový zábal na 30 minút.